Praca Czechy

Praca, praca, praca i… urlop w Czechach!

urlop praca Czechy

Sezon letni w pełni, dlatego korzystając z urlopu poczyniłem plany zgodnie z którymi chciałem zwiedzić najpiękniejsze miejsca i rejony malowniczych Czech. Praca w Czechach popłaca, bo zaoszczędzone pieniądze z ogromną chęcią przeznaczę na cele turystyczne.

Poszperałem trochę w Internecie, popytałem znajomych z pracy, przejrzałem albumy ze zdjęciami i już wiem co warto odwiedzić w Czechach. Jeśli i Wy jesteście ciekawi, gdzie warto skierować swoją wędrówkę po tym pięknym kraju, zapraszam do dalszej lektury.

Na pierwszy ogień idzie oczywiście Brno. Jest to kolejne po malowniczej Pradze miasto warte zwiedzenia – w końcu to historyczna stolica Moraw i drugie pod względem wielkości miasto w Czechach. Przy tej okazji zaznaczę tylko, że jeśli przeglądanie ogłoszenia o pracę w Czechach warto zastanowić się właśnie nad możliwością zatrudnienia w Brnie. Sieć komunikacji miejskiej jest tu doskonale rozwinięta, także nie będzie problemu z dojazdem do pracy.

A wracając do turystycznej strony Brna, znajduje się tutaj Stare Miasto posiadające dwa rynki Zelný Trh oraz Náměstí Svobody. Warto odwiedzić także stary Ratusz będący najstarszym budynkiem sięgającym czasów średniowiecza. Tu koniecznie trzeba wejść na 63-metrowa wieżę, aby móc podziwiać niesamowite widoki: Špilberk oraz katedry. Warto zwiedzić również sam zamek oraz twierdzę Špilberk, przepiękne kościoły św. Jakuba, Dominikanów oraz Jezuitów, dawne klasztory a także barokowe fontanny i posągi.

Po drodze do Brna natomiast warto odwiedzić Telč, którego zabytkowe Centrum Miasta zostało uznane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto nazwano perłą regionu Vysočina. Koniecznie trzeba skorzystać z dobrodziejstw jednego z miejscowych uzdrowisk – ja planuję zahaczyć się w Karlovy Vary – chyba jednym z najbardziej znanych.

Końcowym moim celem będzie Olomouc – czyli barokowa “perła na zielonej poduszce”. Jest to drugie po Pradze miasto z największą ilością zabytków w całych Czechach. Można tu nacieszyć oko licznymi barokowymi i renesansowymi budowlami. Tutejsze zabytki również znalazły swoje miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Miejsc wartych odwiedzenia w Czechach jest jest bardzo dużo, ale jadąc w danym kierunku warto zwiedzić miasta położone w pobliżu. Przy okazji następnej wycieczki, związanej z kolejnym odpoczynkiem od pracy zawodowej, odwiedzę kolejne miasta, których piękno zachwyciło niejednego turystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *