Praca Czechy

Jakie jeszcze miasta warto odwiedzić w Czechach?

praca Czechy urlop zwiedzanie

Nie sądziłem, że praca w Czechach będzie obfitować w tak liczne zdobycze turystyczne. W poprzednim poście przedstawiłem plan wakacyjny uwzględniający miejscowości znajdujące się w dość bliskim położeniu. Jeśli wybieracie się na urlop do Czech lub pracujecie w Czechach i chcielibyście spędzić czas odwiedzając malownicze rejony – polecam wybrać się szlakiem, jaki ja obrałem. Nie będziecie musieli nabić kilometrów, acz zachwycicie się pięknymi widokami i będziecie mieli możliwość zwiedzić miejsca, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Pięknych miejsc do zwiedzenia w Czechach jest jeszcze całe mnóstwo. Dziś postaram się przybliżyć inne niezmiernie ciekawe zakątki tego przepięknego kraju.

Český Krumlov – zwany klejnotem architektonicznym. Miasto, które powstało wokół zamku z XIII wieku położone jest nad rzeką Wełtawą. Dlaczego budownictwem tego miejsca możemy cieszyć się po dzień dzisiejszy? Dlatego, że przez 5 wieków było rozwijane bez najmniejszych zakłóceń. Co ważne – w 1992 roku Český Krumlov został wpisany na listę UNESCO. Co warto zobaczyć? Na pewno zamek, starówkę, Kościół św. Wita a także jedyną zachowaną miejską bramę Budziejowicką.

Czeskie Budziejowice – słynące na całym świecie z genialnego piwa. Tutaj każdy poleca spacer po Starym Mieście, gdzie można podziwiać wszelkie style architektoniczne począwszy od XII wieku a na XIX wieku skończywszy. Tutaj również warto zwiedzić katedrę św. Mikołaja a także Kościół Ofiarowania Panny Marii wraz z dzwonnicą przynależną do klasztoru dominikanów.

Cheb – nie można pominąć tego malowniczego miasta położonego na zachodzie Czech. Graniczy z Niemcami i leży nad rzeką Ochrzą. Miasto, które zachowało historyczny układ przestrzenny w centrum. Warte zwiedzenia na pewno będą: Rynek, zachowany z 1180 roku zamek z czarną wieżą zbudowany w stylu romańskim, Kościół św. Mikołaja i Elżbiety początkowo także romański, lecz przerobiony na gotycki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *