Praca Czechy

Czy życie po pracy w Czechach jest drogie?

po pracy na piwo czeskie

Jeśli chcesz podjąć pracę w Czechach musisz wiedzieć jedną rzecz – mianowicie często po pracy pracownicy razem wychodzą na piwo. Dlaczego? To proste, kto raz spróbuje prawdziwego czeskiego piwa – będzie wiedział. Poza tym cena piwa w Czechach jest naprawdę niewielka, bo wynosi ok. 9 koron, czyli w przeliczeniu na naszą rodzimą walutę to jakieś 1,50 zł.

Nie dziwi już chyba nikogo, że piwo po pracy jest tak częstą formą rozrywki oraz integracji. Niezależnie od tego na jakim stanowisku pracujesz, Twój budżet mocno się nie uszczupli, jeśli wyskoczysz na piwo pracownicze.

Jakby wszystkich korzyści było mało, to smak czeskiego piwa jest naprawdę fenomenalny. Szczególnie lubiane są jasne piwa beczkowe oraz jasne leżakowane i to te lokalne o unikatowym smaku. Warto wiedzieć, że w Czechach jest ok. 50 dużych browarów oraz ok. 40 mniejszych, a jeśli chodzi o produkcję, to rocznie jest produkowanych aż 20 000 000 hl tego ulubionego napoju Czechów.

Co sprawia, że smak Czeskiego piwa jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim tradycyjne metody produkcyjne dojrzewanie w beczkach z dębu oraz nie zamykane zbiorniki, w których zachodzi proces fermentacji.

Co jeszcze wpływa na fakt tak częstego stosowania wypadów z kolegami z pracy „na browara”? Mianowicie w porównaniu z piwami w Polsce, czeskie piwa są lekkie – zawartość alkoholu to często ok. 4%. Dla Czechów zdecydowanie bardziej istotnym kryterium jest stężenie chmielu – często na poziomie 10 % a nawet 12 %. Lekkość piwa i smak potrafi sprawić, że dłużej jesteśmy w stanie posiedzieć ze znajomymi z pracy a smak i aromat chmielowy skutecznie uprzyjemni nam ten czas.

1 Komentarz

  1. Andrzej

    Witam szukam pracy na produkcję lub na magazynie mam uprawnienia na wózki widlowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *