Praca Czechy

Czy chcąc podjąć pracę w Czechach musisz nauczyć się języka czeskiego?

pracownicy znający język czeski

Czy przeglądając oferty pracy w Czechach natknąłeś się na oferowaną możliwość nauki języka czeskiego? Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich rodzimy język należy do najtrudniejszych do nauki, dlatego często z ich strony możemy liczyć na możliwość doszkolenia nie tylko do wykonywanego zawodu, ale również w kwestii opanowania języka w stopniu komunikatywnym.

Jak się okazuje język czeski nie jest jedynym językiem, w którym pracownicy mogą się porozumiewać, bowiem możemy usłyszeć ludzi rozmawiających po rosyjsku, słowacku, ukraińsku, i co ważne – po polsku. Jest to o tyle dobra informacja, że Polacy mogą śmiało szukać pracy w Czechach bez większych obaw o brak znajomości czeskiego. Poza tym dla Polaków sama nauka będzie łatwiejsza, z uwagi na dość duże podobieństwo do naszego ojczystego języka.

Wiadomo, że pracując w bezpośredniej obsłudze Klienta płynność wymowy będzie wyżej oceniana, choć często nie koniecznie bezwzględnie egzekwowana. Pracując w biurze natomiast, gdzie nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientami i kontrahentami możemy na spokojnie szlifować język, bo znacznej części będziemy zrozumieni przez naszych czeskich kolegów. Natomiast wykonując pracę fizyczną, przy produkcji, w magazynie albo też na budowie, tym większą swobodę będziemy mieć.

Jeśli zatem do tej pory Twoją największą przeszkodą w podjęciu pracy w Czechach była bariera językowa, to już teraz wiesz, że pracodawcy są skłonni wziąć na swoją głowę umiejętności językowe. Nie ma też co czarować, że znajomość czeskiego nie jest mile widzianym atutem w obcym kraju, bo każdy pracodawca zainteresuje się osobą, która ponad przeciętną jest w stanie komunikować się. Bądź co bądź nie jest to konieczność, dlatego bez obaw przeglądaj ogłoszenia o pracę w Czechach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *