Praca Czechy

Ochrona medyczna dla osób pracujących w Czechach.

opieka medyczna praca Czechy

Jeśli szukasz pracy w Czechach, przeglądasz oferty pracy, zapoznajesz się wymaganiami stawianymi na konkretnym stanowisku pracy. Z pewnością wyczytujesz także wszelkie informacje, które mogą być związane z warunkami życia i pracy w Czechach. Ale czy dowiadywałeś już się jak wygląda kwestia tamtejszej ochrony medycznej? Z jakimi kosztami musisz się liczyć? Postaram się w dzisiejszym wpisie przybliżyć tę niezwykle istotną tematykę.

Być może pracowałeś już w innych krajach Unii Europejskiej? Jeśli tak, to zapewne wiesz o tym, że w wielu krajach członkowskich obowiązuje EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej masz dostęp do publicznych placówek służby zdrowia. Tak też jest w Czechach – masz pełny dostęp – taki sam jak Czesi. Możesz zostać przyjęty w każdej placówce, która ma podpisaną umowę z kasami chorych.

Nie wszystkie jest usługi medyczne są bezpłatne w ramach EKUZ. Refundacja nie obejmuje usług takich jak: leki wydawane na receptę, pobyt w szpitalu w nagłym przypadku, nagłe przypadki leczenia stomatologicznego czy też w przypadku transportu przez służbę ratownictwa górskiego do pobliskiego szpitala.

A że koszty powyższych usług do najtańszych nie należą, warto zainteresować się ubezpieczeniem pracy za granicą. Ponieważ nawet jeśli zdecydowalibyśmy się na powrót do Polski i lokale leczenie – to w ramach nagłego wypadku, za taki transport również sporo przyszłoby nam zapłacić.

W ramach ubezpieczenia pracy za granicą, mamy zapewnione pokrycie kosztów leczenia – do sumy jaka została określona w owym ubezpieczeniu. W ramach Unii Europejskiej, bezpieczna kwota minimalna powinna wynosić 20 tys. euro. Dodatkowo w ramach polisy warto ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *