Praca Czechy

Dlaczego warto pracować w Czechach?

Praca w Czechach

Atrakcyjność krajobrazowa i bogactwo przyrodnicze. Niesamowite skalne miasta i zachwycające pasma górskie. Leśne tereny i malownicze rzeczne doliny. Restauracje i puby otwarte do późnych godzin wieczornych – a w nich pyszne piwo znane na całym świecie. Mocno rozbudowana sieć transportowa – wyróżniająca się na tle Europy ilość połączeń kolejowych i autobusowych. Jedno z najpiękniejszych miast Europy, perła architektoniczna – Praga. Tuż za miedzą, lecz niewielu Polaków, nie wie jak się tam żyje.

Czechy – bo o nich się rozpisuję – to kraj, który poznałem od najlepszej strony. Na moim blogu przybliżę kulturę Czech, a wszystkim chcącym wyjechać tam do pracy, przekażę wiedzę wyniesioną z własnego doświadczenia. Moim zdaniem oraz zdaniem wielu Rodaków, których miałem przyjemność tam spotkać – Czechy okazały się być bardzo sprzyjającym miejscem pracy dla Polaków. Niższe podatki, mniejsza biurokracja, bardzo przyzwoita opieka socjalna i zdrowotna, duża tolerancja. Państwo skupia się na pomocy mieszkańcom a sami Czesi są niesamowicie życzliwi, skromni i przyjaźnie nastawieni.

Co ważne – niemal wszystkie formalności związane z zatrudnieniem załatwia pracodawca, przepisy dotyczące zatrudnienia są przejrzyste a pozwolenie na pracę w większości przypadków nie jest potrzebne. Umowę można zawrzeć w kilku formach: w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy, na czas określony bądź nieokreślony. Wszystko zależy od charakteru pracy, zakresu obowiązków oraz innych czynników. Zawsze istnieje również możliwość dogadania się z pracodawcą. Mieszkałem tam, pracowałem, poznałem mnóstwo życzliwych i otwartych Czechów, dlatego z przyjemnością podzielę się moją wiedzą z wszystkimi zainteresowanymi pracą w Czechach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.